25.11.2019 TARİHLİ TUR PROGRAMI

1. Gün
İSTANBUL-HAVANA KÜBA (Otel konaklaması) 25 Kasım
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Tura Turizm kontuarı önünde 24 Kasımı 25 Kasıma bağlayan gece buluşuyoruz. Air France Havayollarının Paris aktarmalı seferi ile Havana ya hareket ediyoruz. Akşam saat 18.35 de Havana ya varıyoruz ve rehberimiz eşliğinde Havana daki otelimize transfer oluyoruz. Check in işlemlerimiz ve odalara yerleşme. Yerleşme ardından rehberimizin dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak organize edeceği, hem bin bir rengi hem de derin bir melankoliyi iç içe yaşatan, tüm güzelliklerini sokaklarında barındıran başkent Havana yı yakından tanıyacağımız panoramik şehir turumuza çıkıyoruz. Obispo Caddesi, Eski Havana nın koloniyel tarzı meydanları, Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja, Plaza de San Francisco de Asis gezilerimizi yapıyoruz. Eski sokakları gezerken çamaşırlar asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlıların selamını alıyor, tam manası ile zamanda bir yolculuğa çıkıyoruz. Turumuzun sonunda gemimize dönüyoruz. Bu gece Havana daki otelimizde konaklıyoruz.

2. Gün
HAVANA KÜBA (GEMİYE BİNİŞ ) 26 Kasım
Otelimizde alacağımı kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Havana limanında bizi bekleyen gemimize transfer oluyoruz .Check in işlemlerimiz arından gemiyi keşfetmek için serbest zaman alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turuna katılabilirsiniz. 1492 yılında Cristof Colombun burayı gördüğünde “İnsan gözünün görebileceği en güzel yer” dediği vadide tam gün sürecek turumuzda, tütün tarlalarını gezecek ve doğuşundan itibaren bir Puronun hikâyesini dinleyeceksiniz. Tütünün nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirileceğiz. Küba yerlilerinin (Kızılderililerin) uzunca süre yaşadığı, karstik oluşumlar sonucu ortaya çıkmış büyük bir yeraltı mağarası olan Cueva del Indioyu önce yürüyerek, ardından da küçük sandallarla gezeceğiz. Mağara çıkışında karşılaşacağınız şelale ve 100 metreden yüksek bir dağın yamacına çizilmiş olan Mural de la Prehistoria sizleri şaşırtacak. “Los Jazmines” Tepesindeki seyir terasından Vinales Vadisi manzarasını seyrettikten sonra Ressam Leovigildo Gonzalesa ait olan ve kayalara yapılmış dünyanın en büyük duvar resmini gördükten sonra Havana daki otelimize geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Casa de la Musicalarının en iyisi olan Miramar ı izleme fırsatı bulabilirler. Geceleme gemimizde. Gemimiz bu gece Havana limanındadır.

3. Gün
HAVANA KÜBA Gemi Varış: 00:01 Gemi Hareket: 23:55 27 Kasım
Gemide alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin organize edeceği “Ernest Hemingway Müze Turu”muza katılabilir. Kübaya gidip Ernest Hemingwayin izlerini takip etmemek olmaz. “Çanlar Kimin İçin Çalıyor” romanını yazdığı Ambos Mundos Otelinin 511 numaralı odası; Havana dışında bugün müze olan evi La Vigia Çiftliği, “Yaşlı Adam ve Deniz”i yazarken esinlendiği Cojimar balıkçı köyügörülüp küba günlük hayatının küçük bir balıkçı köyünde yansımalarını izleme imkanı ve gemimize dönüyoruz. Bu akşam dileyen misafirlerimiz Buena Vista Social Club üyelerinin de sahneye çıktığı Taberna Restaurant a gidebilirler. Gemimiz 23.55 de Havana limanından ayrılacaktır.

4. Gün
DENİZDE SEYİR Gemi Varış: – Gemi Hareket: – 28 Kasım
Tam günün denizde geçeceği bu gün içerisinde isteyenler sabahtan geminin günlük spor programından faydalanabilir veya gemide yer alan diğer aktivitelerle hoşça vakit geçirebilirler. Bugün gemideki tüm mağazalar açık olduğu için alışveriş yapabilirsiniz.

5. Gün
BELİZE CİTY, BELİZE Gemi Varış: 08:00 Gemi Hareket: 17:00 29 Kasım
Sabah saat 08:00d e Belizeye varıyor ve akşam 17:00a kadar serbest zaman ayırıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Belize Şehri ve Maya Hazineleri turuna katılabilirler. Orta Amerikada resmi dili İngilizce olan tek ülke Belize Cumhuriyeti olup, yaklaşık 23.000 kilometrekarelik alana sahip bir ülkedir. 1973 senesine kadar İngiliz Hondurası olarak bilinen ülke 1981 senesinde bağımsızlığını ilan etmiştir. El Salvadordan sonra Orta Amerika ülkeleri sıralamasında en küçük ikinci ülke olan Belize, aynı zamanda bayrağında insan resmi olan dünyanın tek ülkesi olma özelliğine sahiptir. Turumuz sırasında Belize nin tarihi ve Maya hazineleri ile alakalı bilgi alma şansınsa sahip oluyoruz. Maya bölgesinin en önemi tarihi mekanları arasında yer alan Altun Ha antik kalıntılarını görme şansına sahip oluyoruz. Günlük yaşamı, ritüeli ve savaşı bu Maya şehrinde keşfetme şansını yakalıyoruz. Gezimiz sonrası gemiye dönüyoruz. Gemimiz akşam saat 17.00 de limandan ayrılacaktır.

6. Gün
ISLA DE ROATAN,HONDURAS Gemi Varış: 08:00 Gemi Hareket: 17:00 30 Kasım
Orta Amerikanın ikinci en kalabalık ve en büyük ülkesi Honduras,İspanyol Honduras ı olarak da bilinmektedir. Sabah saat 08:00de Roatana yanaşıyor ve akşam 17:00e kadar serbest zaman ayırıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Garifuna Köyü, İguana Çiftliği ve Mangrove Tüneli turuna katılıp gerçek Roatanı yaşama fırsatını yakalayabilirler. Bu turumuzda gemiden inişimizle birlikte Roatanın doğusuna doğru hareket ediyor ve otantik Garifuna balıkçı köylerini ziyaret ediyoruz. Burada yemyeşil ormanları, tertemiz plajları, mercan kayalıklarını ve inanılmaz manzaralara sahip tepeleri görme şansına sahip oluyoruz. Sonrasında rotamızı, Fransız Limanı nın balıkçı kasabasına çeviriyor ve bu Karayip köyünün sakinlerinin günlük yaşantılarını gözlemle şansına sahip oluyoruz. Akabinde gezimize, Iguana Çiftliği ile devam ediyoruz. Burada, kocaman yeşil iguanalar ile tanışıp onları ellerimiz ile besleme deneyimini yaşıyoruz. Gezimizin devamında Oakridge ve Janesville turlarımızı yapıyor ve bu iki eski Karayip balıkçı köyünü daha yakından tanıma fırsatını yakalayarak birbirinden güzel anlar yakalıyoruz. Burada otantik motorlu bir kanoya binip Mangrove tünellerinde geziyor ve vahşi yaşama tanıklık ediyor oluyoruz. Bu yemyeşil tropik çevrede rahatladıktan sonra gemimize dönüyoruz. Gemimiz akşam saat 17.00 de limandan ayrılacaktır.(Honduras Ada Turu 300 TL )

7. Gün
COSTA MAYA, MEKSİKA Gemi Varış: 08.00 Gemi Hareket: 18.00 01 Aralık
Sabah saat 08:00de Costa Mayaya varıyor ve akşam 18:00a kadar serbest zaman ayırıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Chaccoban Kalıntıları turuna katılabilirler. Bu turumuzda 20. Yüzyılın sonlarında keşfedilen Unesco nun koruma altına aldığı muazzam piramitleri ve kutsal tapınaklarla gizemli arkeolojik alanı geziyor ve bu köklü tarihin her adımına ait efsaneleri, hikâyeleri uzman rehberimizin dilinden ve bilgisinden faydalanarak dinleme imkânı buluyoruz. Tur sonrasında gemiye dönüyoruz. Costa Maya`nın da en popüler aktivitesi dalış. Mercanlara bu kadar yakınken, scuba keyfi yapmadan dönmeyin. Karayiplerin eşsiz ekolojisinin ve Mayaların izini sürebilirsiniz. Gemimiz akşam saat 18.00 de limandan ayrılacaktır.(Costa Maya Şehir Turu 350 TL )

8. Gün
COZUMEL, MEKSİKA Gemi Varış: 07.00 Gemi Hareket: 16.00 02 Aralık
Sabah saat 07:00de Cozumel e varıyor ve akşam 18.00a kadar serbest zaman ayırıyoruz. Bir Karayip adası olan Cozumelin en büyük yerleşim yeri San Miguel de Cozumeldir. Burası Mayaların ilk yerleşim yerlerinden biri olması sebebi ile Mayalar a ait birçok arkeolojik alana ev sahipliği yapmaktadır. Arzu eden misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Cozumel Adası ve San Gervasio, El Cedral ve El Caracol Kalıntıları turuna katılıp Maya Uygarlığı hakkında benzersiz ipuçlarını yakalama şansına sahip olabilirler. Turumuz sonrası gemiye dönüyoruz. Gemimiz akşam saat 16.00 da limandan ayrılacaktır.

9. Gün
HAVANA KÜBA Gemi Varış: 10.00 -(Havana otel konaklaması) 03 Aralık
Gemimiz saat 10.00 da Havana limanına yanaşıyor Check-out pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından bizi bekleyen otobüsümüz ile Havana daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği meşhur “Tropicana Show”u izleyebilirler. Bu dünyaca ünlü kabare şovunda bir dans ve müzik kadrosu bizlere unutulmaz bir gece yaşatacak; Küba dansları ve müzikleri ile içimizi ısıtacaklar. Turumuzun bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Havanadaki otelimizde.

10. Gün
HAVANA-iSTANBUL 04 Aralık
Unutulmaz anlar ve anılar biriktirdiğinizi umduğumuz seyahatimizin son gününde Havanadaki otelimizden ayrılarak Havana Havalimanına hareket ediyoruz. Check-in, pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından KLM Havayollarının Paris aktarmalı seferi ile saat İstanbul için hareket ediyoruz.

11. Gün
ISTANBUL 05 Aralık
İstanbul a varış ve turumuzun sonu

Küba Karayipler Turu | Elissa Tur
Küba Karayipler Turu | Elissa Tur
Küba Karayipler Turu | Elissa Tur
Küba Karayipler Turu | Elissa Tur
Küba Karayipler Turu | Elissa Tur
Küba Karayipler Turu | Elissa Tur
Küba Karayipler Turu | Elissa Tur
Küba Karayipler Turu | Elissa Tur

Tur Yorumları

Yorum bulunmamaktadır.

Yorum Yazın