Belgrad: Sırbistan’nın başkenti olan Belgrad; Sava ve Tuna nehrinin muhteşem manzarası ve hareketli sosyal hayatı ile turistlerin ilgisini oldukça çekmektedir. Önemli bir endüstri ve ticaret bölgesi de olan Belgrad tarihsel bir öneme de sahip. Kendine has ve lezzetli mutfağının yanı sıra Kalemgdan, Trg Republike, Skadarlija gibi görülmeye değer yerleri ile Belgrad Balkan turlarının vazgeçilmezleri arasında.

Saraybosna: Bosna-Hersek’in başkneti olan Saraybosna, bünyesinde barındırdığı çeşitli etnik gruplar ile oldukça renkli bir yapıya sahip. Savaş ile akıllarda kalan bu şehir, görülmeye değer bir çok doğal güzelliğe ve tarihi yapılara sahip. Saray Bosna Katedrali, Ali Paşa Cami, Gazi Hüsrev Bey Cami gibi yapılar görülmeye değer noktalar arasında.

Mostar: Bosna-Hersek’in Hersek bölgesinde bulunan Mostar, Neretva gölü üzerinde bulunan Mostar Köprüsü ile ünlü. Köklü bir geçmişe sahip olan şehrin Eski Köprü, Türk Evi Biscevica, Karagöz Bey Camii gibi yapıları görülmeye değer.

Kotor: Bir sahil şehri olan Kotor, UNESCO’nun Dünya Mirasları Listesinde bulunmaktadır. Ortaçağ mimarisinin izlerini görebileceğiniz bu şehir, doğal güzellikleri ve tarihi ile ziyaretçilerine muhteşem bir tatil deneyimi sunuyor. Eski Şehir, Denizcilik Müzesi, St. Tryphon Kilisesi şehrin görülmeye değer yerlerinden birkaçı.

Balkanlar Turu

Budva: Eşsiz plajlara ev sahipliği yapan Budva deniz, kum ve güneş sevenlerin ilgisini oldukça çekmektedir. Ortaçağ mimarisinin etkilerini görebileceğiniz şehir, Karadağ turizminin kalbi konumundadır.  Akdeniz mutfağını tadabileceğiniz şehrin görülmeye değer yapıları arasında Arkeoloji Müzesi, Stari Grad ve Sokağı, Kutsal Trinity Kilisesi  bulunmaktadır.

Bar: Dünyanın en güzel liman kentlerinden biri olan Bar şehri, Adriyatik Denizi kıyısında bulunmaktadır. Modern mimarisinin yanı sıra, yüz yıllık bir geçmişe sahip olan zeytin ağaçları ile doğanın güzelliklerini de sunan Bar, dağ turizmi ile de ön plana çıkıyor. Eski Şehir Meydanı, Arkeoloji Müzesi, Stari Grad ve Sokağı, Kutsal Trinity Kilisesi şehrin görülmeye değer yerleri arasında.

Iskodra: Arnavutluk’un en köklü yerleşim yerlerinden biri olan Iskodra, Osmanlı kültürünün izlerini taşımaktadır. Önemli bir kültür ve sanayi bölgesi olan şehrin yemekleri oldukça ünlüdür.

Tiran: Tarihi ve kültürel bir öneme sahip olan Tiran, oldukça eski bir yerleşim yeridir. Osmanlı döneminin izlerini görebileceğiniz şehrin görülmeye değer yerlerinden bazıları; Ethem Bey Camii, Skanderbeg Meydanı ve Enver Hoca Piramidi’dir.

Ohrid: Özellikle yaz aylarında turistlerin yoğun ilgisini gören şehir, Makedonya’nın en önemli tatil bölgesidir. Makedon Gölü’ne kurulu Ohrid, UNESCO tarafında korunmaktadır. Ortaçağ mimarisinin etkilerini taşıyan şehrin hisarları, kiliseleri, manastırları ve camileri görülmeye değer güzellikle taşıyor.

Üsküp: Makedonya’nın başkenti olan Üsküp, Vardar Nehri’nin kıyısına kurulmuştur. Etnik çeşitliliğe sahip bu şehir oldukça renkli ve zengin bir kültüre sahip. Üsküp Kalesi, Sultan Murat Cami, Spas Kilisesi, Büyük İskender Anıtı şehrin görülmeye değer yerleri arasında.

7 Gece sürecek olan Balkanlar turumuzda:

  • İstanbul – Belgrad gidiş / Üsküp – İstanbul dönüş uçak bileti
  • Belgrad’da otelde 1 gece konaklama, Saraybosna’da otede 1 gece konaklama, Mostar’da otelde 1 gece konaklama, İskodra’da otelde 1 gece konaklama, Ohrid’de otelde 2 gece konaklama, Üsküp’te otelde 1 gece konaklama
  • Konaklama sayısı kadar kahvaltı
  • Şehir turları
  • Transferler
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
1

1. Gün

Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Belgrad’a uçuş. Belgrad’a varışın ardından, şehir merkezine trasfer. Şehir turu. Turun sonunda otele transfer. Yerleşme ardından serbest zaman. Gece konaklaması otelde olacaktır.
2

2. Gün

Kahvaltının ardından Saraybosna’ya varış. Saraybosna şehir turu. Şehir turu sonrası serbest zaman. Gece için konaklama otelde olacaktır.
3

3. Gün

Kahvaltının ardından Mostar’a varış. Mostar şehir turu. Tur sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Blagaz Tekkesi & Poçitel Turu’na katılabilirler. Gece için konaklama otelimizde olacaktır.
4

4. Gün

Kahvaltının ardından Karadağ’a doğru hareket. Karadağ şehir turu. Turun ardından serbest zaman. Belirtilen saatte İşkodra’ya varış. Gece için konaklama otelimizde olacaktır.
5

5. Gün

Kahvaltının ardından Tiran’a varış. Tiran şehir turu. Ohrid’e varış. Ohrid şehir turu. Gece konaklaması otelmizde olacaktır..
6

6. Gün

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek turlara katılabilirler. Gece konaklaması otelimizde olacaktır.
7

7. Gün

Kahvaltının ardından Üsküp’e hareket. Üsküp şehir turu. Turun ardından serbest zaman. Gece konaklaması otelimizde olacaktır.
8

8. Gün

Kahvaltının ardından serbest zaman. Beirtilen saatte havalimanına transfer. İstanbul’a varış.
Balkanlar Turu | Elissa Tur

Tur Yorumları

5.00 based on 1 Yorum
Ağustos 12, 2017

İş gezimiz için Elissa Tur’la çalıştık, tüm adımlarda yanımızdaydılar hiç sorun yaşamadık.

Yorum Yazın